13_20231210_130247.jpg

Sezóna 2023

zhodnocení sezóny 2023

Největším naším úspěchem je bezesporu stříbro z Extraligy mužů! 

Opět se Žraloci vrací na výsluní českého softballu.

Softballová sezóna 2023 je u konce. Dalo by napsat o této sezóně mnoho vět, hodnocení, ale to není cílem tohoto příspěvku. Zde jen velmi stručně napíši několik faktů o sezóně 2023 v softballovém klubu Žraloci Ledenice.
v roce 2023 jsme měli celkem 270 hráčů v klubu.Odehráli jsme celkem 11 celostátních soutěží tj. přes 500 zápasů po celé republice, zorganizovali řadu soustředění Největší úspěchy sezóny 2023 jsou 3 medaile z nejvyšších českých soutěží:muži A - 2. místo Extraliga mužů - nejvyšší soutěž ČR - obr.č.7zde je zhodnocení play off trenérem Jaroslavem Korčákem: https://www.youtube.com/watch?v=8Ft6vfrmAHY
kadeti 2. místo - superliga kadetů - nejvyšší soutěž ČR - obr.č.1
Junioři 3. místo Extraliga juniorů - nejvyšší soutěž ČR - obr.č.3
ženy A - 5. místo Extraliga žen - nejvyšší soutěž ČR - obr.č.8muži B - 2. místo 2. liga mužů - obr.č.5
Další výsledky:žáci - 6. místo v superlize žáků - nejvyšší soutěži ČRJuniorky 4. místo -liga juniorek (druhá nejvyšší soutěž ČR)ženy B - 2. místo 3. liga ženTeeball - 11 místo v ČRRookieball - 12. místo v ČRkadetky- 15 místo v ČR

Ještě účast Žraloků v českých reprezentacích :ME kadetů U16 Sezimovo Ústí - 1. místo (Lukáš Turek, Hynek Míka)ME juniorů U18 Sezimovo Ústí - 1. místo (David a Tomáš Pokorný, Vilda Bártík)
ME mužů Holandsko - 1. místo (Jonáš a Kuba Hajný, Marek Volf, Viktor Chuchma, Jakub Vašíček, Patrik Kopečný)Trenérsky se do českých reprezentací zapojili: Jaroslav Korčák, Michal Trtílek a Lukáš Míka
Od 11.11. do 19.11.2023 se koná v Mexiku Mistrovství světa v softballu kategorie U18.

Žraločí barvy v týmu hájí Vilda Bártík, David Pokorný a Kuba Holeček (hostující z T. Svinů). Trenérské zabezpečení pak tvoří Michal Trtílek, Lukáš Míka a Jára Korčák. S výsledky se ozveme po skončení akce.

Další skvělou novinkou je účast softballu na Olympijských hrách 2028!
Co je nového v klubu?

Od jara má klub nové logo a postupně dojde k výměně všech dresů a klubového oblečení. Na začátku roku 2023 nám vichřice zlikvidovala odpalovací klece a v červenci pak poničila další vichřice backstop. Nyní je již vše opravené a vše stálo nemalé finanční náklady. Zastupitelstvo městyse Ledenice schválilo záměr vybudování montované haly, a tak začínáme práci s projektovou dokumentací a následně stavebním povolením. Poté budeme řešit finanční zabezpečení. Snad se vše v brzké době podaří.

Ještě zbývá na závěr sezóny 2023 poděkovat všem trenérům, hráčům, rodičům a kamarádům, za to že odvádí skvělou práci bez které by to nešlo. Další velký dík pak patří za finanční podporu Městysu Ledenice, Jihočeskému kraji a Národní sportovní agentuře.